ייעוץ עסקי

יעוץ עסקי

מנהלים של העידן הנוכחי נדרשים למיומנויות ויכולות מגוונות בכדי להתמודד עם האתגרים של הסביבה המשתנה. תחום הייעוץ העסקי על גווניו השונים – בעיקר בתחומי האסטרטגיה העסקית, אבל גם בתחום הארגוני, הפיננסי והטכנולוגי נותן מענה טוב המקנה יתרון משמעותי למנהלים.

בנוסף, תחום הייעוץ העסקי הינו מתפתח בחברות ופירמות ראיית חשבון. יותר ויותר חברות ראיית חשבון מרחיבות את תחומי העשייה שלהן מעבר לתחום הביקורת ומתמחות ביעוץ עסקי.

 

תחום הייעוץ העסקי מבוסס על מיומנויות יעוץ מצד אחד ואינטגרציה של נושאים ותכני לימוד של תואר ה- MBA. לימודי הייעוץ העסקי מייצרים הזדמנות להתנסות במימוש התכנים הנלמדים על ידי פרויקט מעשי בליווי הנחייה ויעוץ צמוד.

 

תחום הדעת של הייעוץ העסקי משלב שלושה מרכיבים:

  1. יישום  של ידע פונקציונלי – בדרך כלל שימוש משולב – ובפועל – במושגים מתחומי אסטרטגיה, השיווק, המימון וניהול הטכנולוגיה.
  2. תהליכי הייעוץ  – הכרה ושימוש במתודולוגיות לניהול תהליך הייעוץ, כולל זיהוי והבניית הקושי, בניית תכנית מחקר פרקטי, איסוף נתונים וניתוחם, הסקת מסקנות והצגתן בפני מקבלי ההחלטות, ניהול "פרויקט" הייעוץ וניהול הקשר עם לקוחות הפרויקט.
  3. עבודת צוות  – יישום היכולות של ניהול צוותים ברמות שונות של הטרוגניות תרבותית ופונקציונלית (מצוות מקומי בעל מיקוד פונקציונאלי, עבור לצוות מקומי רב-תחומי וכלה בצוות בינלאומי, רב-תחומי, מבוזר וירטואלי).

 

החל משנת הלימודים תשע"ה שולב נושא הייעוץ העסקי בתוכנית הלימודים של
 MBA ניהול פיננסי. פיילוט ראשון התקיים בשנה זו ויורחב בשנה הבאה. הלימודים של התחום בתוכנית כוללים שני קורסים:

  1. קורס מיומנויות יעוץ
  2. פרקטיקום – פרויקט מעשי.

 

לינק להתמחות יעוץ עסקי בפקולטה