שאלות נפוצות

באילו תחומים ניתן הייעוץ במסגרת GBS?

היעוץ מתמקד באסטרטגיה, שיווק, פיתוח עסקי, מודלים פיננסים ועוד, ונעשה עבור חברות בתחומים רחבים. החל מחברות סטאטאפ בתחומים טכנולוגיים ועד לחברות ענק בתחום התעשייה והפיננסים.

 

האם עומדים לרשות הצוות כספים לרכישה של מחקר חיצוני?

כן. תקציב מחקר צנוע עומד לרשות כל צוות להוצאות מחקר כגון תקשורת, תערוכות ביקור, נסיעות מחקר, נתוני רכישה ודוחות.  "כמו בחיים", הצוות יכול לנסות ולשכנע את הלקוח שיש טעם בתקציבים נוספים להשגת חומרים נוספים.

 

מתי יוכרזו הפרויקטים והלקוחות?

גיוס הפרויקטים והלקוחות מסתיים לקראת דצמבר וההכרזה נערכת בשיעור הראשון או השני בתכנית.

 

אילו סוגי פרויקטים צפויים להיות זמינים בשנה זו?

הפרויקטים משתנים מידי שנה בשנה. ההתנסות המעשית אינה תלויה באופן "דרמטי" באפיון של פרויקט – הניסיון שנצבר מתייחס למהלכו של פרויקט ייעוץ גדול ומורכב. להתרשמות ממגוון הפרויקטים שנערכו בעבר ב-GBS

 

כיצד נבחרים הסטודנטים?

סטודנטים שסיימו בהצלחה מרשימה את הקורס "עקרונות היעוץ העסקי" ועברו ראיון אישי. 

 

האם סטודנטים בשנה ראשונה לתואר MBA יכולים להגיש בקשה להשתתפות ב-GBS במהלך השנה השנייה?

בדרך כלל לא.  חריגים יישקלו לגופם של מקרים.

 

האם סטודנטים בשנת הלימודים השנייה לתואר MBA יכולים להגיש מועמדות לGBS?

כן, אבל הם צריכים לסיים את כל קורסי הליבה קודם ואת קורס עקרונות היעוץ העסקי.

 

בכמה מאמץ כרוך הקורס?

הקורס לא קורס קל. סטודנטים הסכימו תמיד כי התכנית היא קורס תובעני, מאתגר -- ומתגמל. יתר על כן, זוהי התנסות מעשית – מה שאומר שלסטודנטים ניתנת ההזדמנות ללמוד דרך התמודדות והתגברות על אתגרים בלתי צפויים, בליווי צמוד של הסגל. סטודנטים צריכים לצפות לאתגרים בעיצוב עבודתם, בחיבור לנושאים אסטרטגיים, תפעוליים ופיננסיים ונושאי שיווק, בלמידה של מתן המלצות אפשריות, במחקר שיווקיים, בתקשורת בין תרבותית, בעבודה בשפות ותרבויות שאינם רהוטים בהם. מרבית הסטודנטים עומדים בהצלחה באתגרים - בשיתוף עם חבריהם לקבוצה ותמיכתם של עוזרי ההוראה ואנשי סגל. סטודנטים רבים מארגנים את השיעורים והפעילויות שלהם באופן שיפנה להם יותר זמן יחסית במהלך הסמסטר בו הם משתתפים ב-GBS.

 

האם יש היבט בין תרבותי בתכנית GBS?

רוב משתתפי GBS מוצאים את החוויה התרבותית האינטנסיבית של השתתפות בצוות בינלאומי ב-GBS כאחד המרכיבים המתגמלים ביותר בהתנסות המעשית. מנהלים בינלאומיים הם האפקטיביים ביותר כשהם לוקחים אחריות על הלמידה שלהם על התרבויות שלהם ואחרים. GBS מספק רקע בינלאומי ומגע בין-תרבותי בלתי אמצעי לסטודנטים והזדמנות ייחודית לחקירה של תרבויות אחרות.

צור קשר