לימודי מנהל עסקים (MBA)

 

 

לימודי מנהל עסקים (MBA) – הפקולטה לניהול
  • אודות
  • איך מתקבלים
  • ידע נדרש (קודם)
  • מבנה הלימודים
  • מסלולי התמחות

עולם העסקים של היום מחייב חזון, יצירתיות ורב-תחומיות. תואר MBA בפקולטה לניהול, יפתח עבורך דלתות ויכשיר אותך לתפקידי ניהול מובילים במוסדות עסקיים וציבוריים בסקטורים השונים של הכלכלה הישראלית והעולמית. התכנית מציעה רמה אקדמית גבוהה המתבססת על מחקר מעולה, הוראה איכותית וחשיפה לעולם מנהל העסקים תוך דיאלוג חובק עולם עם הקהילה העסקית.

המציאות בה פועל המנהל מחייבת אותו להגיע להחלטות בתנאים של אי ודאות, עליהן משפיעים בעת ובעונה אחת מספר גדול של גורמים שלא על כולם יש שליטה מלאה, חלקם ניתן להערכה כמותית. במסגרת מציאות זו חייב המנהל למלא את תפקידיו, הכוללים בין השאר: התויית מטרות ומגמות ליחידה שבראשה הוא עומד ותרגום מגמות אלה להוראות בנות ביצוע. גיוס חבר עובדים ושאר משאבים, ארגונם, פיתוחם והפעלתם ביעילות מירבית, הפעלת מערכות בקרה ודיווח שבעזרתן יוכל לפקח על ביצוע משימות הארגון.

ב-2003 קיבלה הפקולטה את תו התקן הבינלאומי של איכות ומצויינות מטעם ארגון ה AACSB - ביה"ס הראשון והיחיד בישראל הנושא תו תקן זה. מדי מספר שנים עומדת הפקולטה לבחינה מחודשת ושומרת על עדכון תו התקן היוקרתי הזה. בנוסף למגוון תכניות הלימוד, מקיימת הפקולטה דיאלוג רציף עם העולם העסקי בארץ ובחו"ל ומקפידה על שיגרה של תרומה לקהילה הן במסגרת הלימודים והן בקרב בוגריה.

 

מטרת הלימודים

להכשיר את הסטודנטים למלא תפקידי ניהול ולהגיע להחלטות בתנאים של אי-ודאות תוך הקניית כלים שונים כמו דרכי חשיבה; שיטות ניתוח, הרגלי עבודה ומחקר ועקרונות יישום שפותחו בתחום מדעי החברה המתימטיקה והניהול ולטפח בהם כושר אבחון; ניתוח שיקול והחלטה.

 

לייעוץ ולפרטים נוספים

מנהל עסקים (MBA): מוקד שירות טלפוני למתעניינים בלימודי התואר השני
busmoked@tauex.tau.ac.il
03-6406333

 
מרכז מידע לתואר השני בענייני קבלה ופטורים: רחלי שאול
rachelsh@tauex.tau.ac.il
 03-6405677

 

לתכנית הלימודים

צור קשר