דבר המנהל האקדמי

המנהל האקדמי נמנה עם הסגל הקבוע של הפקולטה, הוא אחראי על תכנית הלימודים ומתפקידו גם לסייע לתלמידי התכנית להתמודד עם האתגרים הלימודיים בתכנית הלימודים לתואר.

ד"ר יובל קליש, המנהל האקדמי של תכנית ה- Executive MBA

לפני כשנתיים התחלתי את תפקידי כמנהל האקדמי של תכניות ה-Executive MBA של רקנאטי. אני מחובר לתכניות מיום הקמתן הן כמורה שלימד את כל כיתות התכנית והן כמי שהיה סגן דקאן בפקולטה. התכנית עברה שינויים לא מעטים ושיפורים רבים במהלך השנים אבל על פי תפיסתי שלוש המטרות שעומדות לנגד עיניהם של המנהלים הפונים ללמוד בתכנית נשארו אותן המטרות:

• שיפור היכולות והכישורים הניהוליים (skills) 
• הרחבת מעגל ההיכרויות והקשרים העסקיים (networking) 
• הכרה אקדמית פורמאלית בכישורים ובמיומנויות הנרכשים בלימודים (academic recognition) 

 

תכנית ה- Executive MBA שלנו מכוונת ופועלת בדיוק לצורך השגת שלושת המטרות הללו, הן במסגרת תכנית הלימודים אותה אנו מציעים והן במסגרת הפעילות האקסטרא קוריקולארית הנרחבת שלנו.

 

אמצעות שילוב של חומר תיאורטי רלבנטי ועדכני הנלמד בכיתה, עם פעילויות ומטלות מעשיות יותר כמו ניתוחי אירועים, עבודה על פרויקטים (חלקם פרויקטים הקשורים ישירות למקום עבודתו של הסטודנט), סימולציות, סדנאות, מפגשים עם מנהלים ודיונים בפורומים שונים הן בכיתה והן מחוצה לה אנו מאפשרים למנהלים הלומדים בתכנית לרכוש כלים ומיומנויות ניהוליות. בעוד שהחומר התיאורטי מרחיב ומעמיק את הידע והחשיבה הניהולית הרי המטלות המעשיות יותר מפתחות, הלכה למעשה, את יכולת היישום והשימוש של התלמידים בידע אותו רכשו.
במסגרת התכנית מאורגנות פעילויות רבות ומגוונות כמו מפגשים עם בוגרים, סיורים במפעלים וחברות שונות והרצאות אורח, שמטרתן, בין היתר, הרחבת מעגל ההיכרויות והקשרים של התלמידים עם השחקנים השונים בעולם העסקים בפרט ובמשק בכלל.

 

ההקפדה הרבה והמתמשכת שלנו על רמה אקדמית גבוהה בכל הקורסים שלנו מבטיחה שבקרב קהילת העסקים יהיה ידוע וברור שכל מי שבידיו תעודת הסמכה במינהל עסקים של אוניברסיטת תל-אביב, לא רק שעמד בדרישות קבלה גבוהות מאד וקבל הכשרה טובה מאד אלא גם הוכיח יכולות חשיבה, חריצות וכישורים גבוהים ביותר.

 

אנו מאד שבעי רצון ממסלולי הלימודים וההכשרה אותם אנו מציעים ומלאי גאווה מהישגינו הרבים כפי שבאים לידי ביטוי בביקוש הרב להתקבל ללימודים אצלנו כמו גם בתרומתם המכובדת מאד של בוגרינו למשק ולחברה. אולם תחושת סיפוק זו אין משמעותה שאנו שוקטים על השמרים. אנו חושבים בלי הרף ומחפשים דרכים כיצד להתחדש ולהשתפר ואף בתקופה הקרובה אנו מתכוונים להכניס מספר שינויים וחידושים בתכניות הלימוד שלנו כמו גם בפעילויות הרבות האחרות שאנו יוזמים. כאשר חידושים אלה יצאו אל הפועל, נשמח לשתף אתכם בהם.

 

בהזדמנות זו אני פונה אל כל אחד ואחת מכם: אם יש לכם מחשבות או הצעות, כיצד אנו יכולים לקדם ולשפר את תכניות הלימוד שלנו עוד יותר, אנא אל תהססו לפנות אלינו. אנו מבטיחים להיות קשובים ופתוחים.

 

ד"ר יובל קליש
מנהל אקדמי
תכניות ה- Executive MBA