תכנית ה-MBA בפקולטה לניהול הגיעה למקום 12 עם 178 חברות שהוקמו על ידי 187 בוגרים שגייסו 2.366 מיליארד דולר

 התכנית הישראלית היחידה שנכנסה לדירוג של PitchBook.    

תכנית ה-MBA בפקולטה לניהול הגיעה למקום 12 עם 178 חברות שהוקמו על ידי 187 בוגרים שגייסו 2.366 מיליארד דולר

הדירוג הבינ"ל של PitchBook דירג את האוניברסיטאות בכלל ואת תכניות ה-MBA בפרט, בנושא הצמחת יזמי ומנהלי היי-טק.
ההישג הגדול של הפקולטה, לפי הדו"ח העדכני המתייחס לעשור האחרון, הוא להתברג במקום ה-12 בעולם בבוגרי ה-MBA שלנו שגייסו כסף מקרנות הון-סיכון (עליה של מקום אחד מול שנה שעברה) ומקום 8 בהצמחת Unicorns (סטארטאפ ששוויו מוערך ביותר ממיליארד דולר).

ההישג הגדול של אוניברסיטת תל אביב הוא לשמר את מקומה במקום ה-9 בעולם בהצמחת יזמים שגייסו כסף מקרנות הון-סיכון. בהחלט הישג מרשים. 

בראש דירוג תכניות ה-MBA מובילות תכניות ה-MBA בבתי הספר למנהל עסקים של אוניברסיטאות Harvard ו-Stanford. תכנית ה-MBA בפקולטה לניהול מקדימה
בדירוג בתי ספר למנהל עסקים כמו: London Business School ובתי ספר למנהל עסקים באוניברסיטאות מובילות כמו: Oxford, Cornell, Duke, Michigan ו-Yale.

 

בהתייחס לבוגרי תואר שני במנהל עסקים בפקולטה לניהול ע"ש קולר, הדירוג מתייחס לכך ש-187 יזמים בוגרי MBA ב-178 חברות, גייסו הון של 2,366 מיליארד דולר, כאשר בין החברות שגייסו את ההון הגבוה ביותר מבין בוגרי ה-MBA בפקולטה נמנות חברות כמו:Houzz ,IronSource ,Stratoscale ,Gigya ,Karyopharm , Therapeutic.
הדירוג מתייחס גם לכך שהפקולטה לניהול ע"ש קולר מדורגת במקום השמיני ביצירת חברות Unicorns, חברות חד-קרן ששווין עולה על מיליארד דולר, על ידי יזמים בוגרי הפקולטה בתכנית ה-MBA.

 

לדברי פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול, "אנו גאים בהישגים של בוגרי הפקולטה ותרומתם לעולם היזמות והחדשנות בארץ ובעולם. הידע המעמיק, התובנות והכלים המוקנים במסגרת תכניות ה-MBA במגוון תחומי ההתמחות, ובמיוחד ניהול טכנולוגיה יזמות וחדשנות, מסייעים לבוגרינו בפעילות היזמית והם בבחינת ערך מוסף משמעותי. זהו נדבך נוסף, במסגרת הפעילות הענפה של הפקולטה ואנו צופים כי תנופת הפיתוח והעשייה בפקולטה, בשילוב התרומה המשמעותית שקבלנו, יציבו אותנו בצמרת בתי הספר למנהל עסקים המובילים בעולם".

לכתבה שפורסמה בדה-מרקר

צור קשר